Η αυλαία της κανονικής περιόδου στο Basketball Champions League πέφτει.

Ακόμα μια νίκη

Νέα νίκη για την ομάδα μας επί του Νέου Ικονίου με σκόρ 7-1.

Θετικό ντεμπούτο ο Νικολαΐδης

Ο Χρήστος Νικολαΐδης πραγματοποίησε την πρώτη του εμφάνιση με την «κιτρινόμαυρη» φανέλα, κάνοντας μια πολύ καλή εμφάνιση και θετικό ντεμπούτο. Δεύτερος σκόρερ της ομάδας του με 5 γκολ ο νεαρός νεοαποκτηθείς.

Τα στιγμιότυπα του ΑΕΚ – Απόλλων Πατρών

Δείτε ξανά τα καλύτερα στιγμιότυπα απ’ το παιχνίδι της ΑΕΚ με τον Απόλλων Πατρών που επικράτησε ο «Δικέφαλος» με 88-69.

Νίκησε και την Καλαμάτα η ΑΕΚ!

H ανδρική ομάδα βόλει της ΑΕΚ νίκησε με 3-2 σετ την Καλαμάτα στο κλειστό του Μετς. Η Ένωση επικράτησε με 3-2 σετ της Καλαμάτας για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 κατηγορίας.

Προσπάθησαν δεν τα κατάφεραν!

Τα κορίτσια της ΑΕΚ έκαναν μεγάλη προσπάθεια στην Θεσσαλονίκη για να πάρουν κάποιο καλύτερο αποτέλεσμα, απέναντι στις Μακεδόνες αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφεραν και ηττήθηκαν με 3-1 σετ.

Η Ερασιτεχνική ΑΕΚ εξέδωσε ανακοίνωση, εκφράζοντας τα έντονα παράπονα της, για την σημερινή κακή διαιτησία που είχε το τμήμα χάντμπολ, απέναντι στον Διομήδη Άργους, τονίζοντας ότι η ομοσπονδία πρέπει να υπερασπιστεί το προϊόν της, βρίσκοντας διαιτητές που θα πάνε το άθλημα μπροστά και όχι πίσω.

Διαβάστε όλα όσα είπε ο τεχνικός της Βασίλισσας στη συνέντευξη τύπου μετά τη σημερινή νίκη

Εύκολα και... ανώδυνα

Παρά τις βασικές απουσίες της, η ΑΕΚ δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα κόντρα στον Απόλλωνα στο ΟΑΚΑ και επικράτησε με 88 -69. Εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, με πολυβόλο Ούκιτς! Εκπληκτική εμφάνιση από τον Τσαλμπούρη, πολύ καλοί οι Ντίξον και Λαρεντζάκης.